Wiosna Jazzowa Zakopane

Zakopiańska Wiosna Jazzowa to muzyczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz miasta. Zakopane, malownicze serce polskich gór, rozkwita w rytmie wiosennego jazzu. Wiosna Jazzowa to nie tylko festiwal dźwięków, ale również magiczne połączenie przyrody z pulsującą energią muzyki. Ta unikalna impreza przyciąga miłośników jazzu z całego kraju, tworząc niezapomniany klimat artystycznego święta w otoczeniu niezwykłego krajobrazu Tatr.

Po raz pierwszy została zorganizowana początkiem maja 2004 roku, gdy Unia Europejska została rozszerzona o kolejnych członków, w tym Polskę. Od tamtej pory, będąc częścią United Europe Jazz Festival, nie tylko upamiętnia tę ważną dla naszego kraju datę, ale przede wszystkim jest okazją do współpracy i prezentacji muzyków z Grupy Wyszehradzkiej. Festiwal oprócz współczesnych akcentów doskonale wpisuje się także w tradycję. Jazz w Zakopanem rozbrzmiewał bowiem już w latach 30. XX wieku.

Zakopiański festiwal wyróżnia się z pewnością bogatym programem oraz plejadą polskich i zagranicznych gwiazd, które przyciągają miłośników jazzu pod Tatry. W trakcie piętnastu edycji festiwalu gościliśmy artystów m.in. z Ameryki, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Estonii, Włoch i Czech, a byli wśród nich Chris Barber, Enrico Rava, Ondrej Havelka, Stanley Breckenridge, legendarny Golden Gate Quartet, Jacksons Singers, Harriet Lewis, czy też Nigel Kennedy. Polską scenę jazzową reprezentowali m.in. Tomasz Stańko, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Janusz Muniak, Adam Bałdych, Leszek Możdżer, Włodek Pawlik.

3
Sceny festiwalowe: Teatr Witkacego, Stacja Kultura Zakopane, Krupówki
20
Jubileuszowa edycja Wiosny Jazzowej
200
+
Artystów od pierwszej edycji festiwalu
300
+
Publikacji o Wiośnie Jazzowej w ogólnopolskich mediach

Galeria

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

SPRAWDŹ PAKIETY

PODOBNE REALIZACJE